Güvenli Zihinsel Yorgunluk Ekipmanı – KONG

Kong köpeğin için güvenli ve özellikle sen evde olmadığın zamanlarda onu  zihinsel olarak yoracak bir ekipmandır.

Kong Klasik

Ancak bu ekipmanın köpeğin tarafından  “Güvenli” olarak kullanılmasını istiyorsan, köpeğinin ırkına ve kilosuna uygun olan Kong boyunu seçmen çok önemli.

Listeye bir göz atmaya başlamadan önce üretici firmanın 2 önemli uyarısını paylaşmak boynumuzun borcu.

1. “Köpeğinin Kong ürününü tek başına güvenle kullanabileceğine (parçalayamayacağına) emin olmadan oyuncak ile onu yalnız bırakmamalısın.”

2. “Eğer köpeğin onun için aldığın Kong’u kısa sürede parçalamayı başardıysa, bir boy büyüğünü denemeni öneririz. Örneğin Kong Klasik kullanırken parçalanma  yaşadıysan, Kong Extreme daha doğru bir tercih olacaktır.”

Özellikle kemirmenin kitabını baştan yazan kararlı bir çiğneyici köpeğin varsa Extreme (siyah) en uygun seçim olacaktır.

Listenin altında “*” ile işaretlenmiş alanların açıklaması şu şekilde;

*Bu boy, sadece genç yavru köpekler (Puppy) için önerilmektedir. Köpeğinizin güvenliği için, o büyüdükçe, Kong ürünün de boyunu büyütün.
(Yani diyorlar ki, bu ürün çok küçük ve yumuşak yapıdadır. Tam minik yavrunuzun yumuşak çenesi ve minnoş süt dişlerine uygun imal edilmiştir. Sizin tüylü çok hızlı büyüyecek ve bu naif  yumuşak Kong artık onun güçlü çenesi ve güçlü diş yapısına dayanamayıp, dağılacak, paramparça olacaktır. Parçalanan Kong umrumuzda değil ama köpek arkadaş bu parçalardan yutabilir ve bu durum onun için tehlike yaratabilir. Yani temelde köpeğinin Kong ürününü ısırarak parçalayamıyor olması gerekli. Buna dikkat et.)

** Bu köpek ırkı için Yaşlı (Senior) Kong serisi ürünler önerilmemektedir.
(Yani diyorlar ki köpeğin “**” ile işaretlenmiş ırklardan biriyse yaşına başına bakmaz, yaşlı ve yumuşak ağızlı dede&nine köpekler için yaptığımız bu Kong’u darmadağın edebilir. Ona göre.)

Son olarak tüylü arkadaşına uygun Kong’u seçtikten sonra nasıl kullanacağına dair bilgi istersen bize ulaşabilirsin.

Bu listeden köpeğinin ırkını ve kilosuna uygun Kong boyunu seçebilirsin.
Bu listeden köpeğinin ırkına/yaşına/kilosuna/çiğneme alışkanlıklarına uygun Kong boyunu seçebilirsin.